האם כל עסק חייב את המקום הראשון בגוגל?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

המהפכה הדיגיטלית בעידן של היום, יכולה לאפשר לכל בעל עסק להגיע לקהל היעד בעלות נמוכה ולהיחשף לכמה שיותר קהל גולשים שהם הלקוחות הפוטנציאליים שלו. ישנה אפשרות שבעלי עסקים קטנים ובינוניים, יוכלו להתחרות גם מול חברות ענק. יתרון זה, הינו משמעותי בפרסום עסקי ברשת החברתית הגדולה בעולם. השאלה שנשאלת היא האם כל עסק חייב את המקום הראשון בגוגל, או שישנן חלופות הולמות לכך?

האם כל עסק חייב את המקום הראשון בגוגל
האם כל עסק חייב את המקום הראשון בגוגל או שישנן חלופות הולמות לכך?

הדוגמא הקלאסית ששינתה את עולם הפרסום וגרמה לכך שאנשים רבים לא יהיו תלויים בענק מנועי החיפוש גוגל, היא הפופולריות והעלויות הזולות של הרשת החברתית הגדולה בעולם- פייסבוק. בפייסבוק, ניתן להעלות תכנים שונים, כמו תמונות וסרטים וידוע כי תמונה וסרטונים, אומרים ומראים את הכל בבירור. באמצעות העלאה של תכנים איכותיים ומקוריים, ניתן להגיע לבאז ויראלי עוצמתי ומדהים שמייצר חשיפת ענק לעסק שלכם ואת האפשרות לנהל דיאלוג עם הגולשים. יש לציין, כי פרסום בפייסבוק, מאפשר גמישות גבוהה בניסוח של מודעות, ניתן ליצור אירועים ולהזמין משתתפים מה שלבטח, אינו קיים בגוגל.

ההבדלים בפרסום בין גוגל לפייסבוק

מסתבר שפייסבוק וגוגל, הן שתי ענקיות האינטרנט, אבל לכל אחת יש את פלטפורמת הפרסום שלה .לכאורה, שתי הפלטפורמות, נראות זהות כמו למשל התשלום, ההקלקות, החשיפות והמונחים. ההבדל המשמעותי הוא, שבגוגל הגולשים מגיבים יותר לחיפושים ובאמצעות פייסבוק, אנו מוצאים את הגולשים, באמצעות כלים מבלי שהגולשים עצמם, חיפשו מוצר או שירות מסוים, אותו אנו משווקים.

הפרסום באמצעות הפייסבוק, יתאים מאוד ללקוחות שלא חיפשו מידע כלשהו, אבל המוצר או השירות שלנו, יוכל בהחלט לעניין אותם, אם הם ייחשפו אליו גם באמצעות באנרים, דיוור ישיר ושימוש ברשתות חברתיות הפלטפורמה של פרסום באינטרנט הינה רחבה וחסרת גבולות ועכשיו אתם כבר יודעים מהי התשובה לשאלתכם הקודמת האם כל עסק חייב את המקום הראשון בגוגל או שישנן חלופות הולמות לכך?. אם בעבר היו משתמשים בפליירים שנזרקים רובם לפח, הוצאות מיותרות על פרסום יקר כמו עיתונות ארצית, רדיו וטלוויזיה, היום משתמשים כבר באמצעות מייל אישי, שמגיע לתיבה של כל גולש. אז אם אתם מעוניינים בבאז, סביב העסק שלכם, ישנן אפשרויות נוספות רבות ובעלות הרבה יותר נמוכה.

הכלים הדרושים לנו לפרסום בפייסבוק

על מנת לפרסם בפייסבוק, יש לפתוח חשבון, ליצור לכם מודעה ולהגדיר את התקציב. על מנת שהפרסום יהיה אכן יעיל, חשוב לפנות לחברה מקצועית בתחום הקידום ולגרום להם, לנהלך באופן מקצועי את הקמפיינים שלכם. פרסום בפייסבוק בצורה נכונה ומקצועית, נראה לכם פשוט מהבחינה הטכנית, אבל הוא יכול להיות מאוד מורכב מהבחינה השיווקית וכן, מבחינת התקציב. כדאי תמיד לפנות למומחים, מאשר לגרום לעצמכם להוצאות מיותרות של כסף וזמן. בגלל שמדובר ברשת חברתית, הפרסום כאן הוא הרבה יותר רגיש ורק מומחי קידום שיודעים לנהל קמפיינים בפייסבוק, יוכלו לבצע אותם במקצועיות ויעילות.

לחשוב מחוץ לקופסא

תארו לעצמכם מצב, בו גוגל לא היה קיים, השאלה היא האם אנשים עדיין היו משתפים מאמרים וקישורים ברשתות החברתיות השונות? התשובה היא בוודאי שכן ואפילו בהיקף הרבה יותר רחב מהיום. זו עובדה ידועה שגוגל, אינו אוהב, כל ניסיון מניפולטיבי שיכול להשפיע על הדירוג שלהם. רבים מבעלי העסקים כבר למדו את כוחן של הרשתות החברתיות ואפשרויות הפרסום השונות והם מקדמים את עסקיהם בדרכים אלה. אז אם שאלתם את השאלה האם כל עסק חייב את המקום הראשון בגוגל, או שישנן חלופות הולמות לכך? אז כבר יש לכם את התשובה ההולמת לכך.

אם גללתם עד כאן, כדאי שנשוחח...
We should talk