בניית אתרים

זמן קריאה: 2 דקות

בניית אתרים

בניית אתרים יעילה כוללת מבנה אתר, שימושיות, קידום אתרים והרבה מעבר לכך. שירות בניית אתרים מאפשר ללקוחות פוטנציאליים וקיימים להכיר היטב את העסק ולתקשר עמו באופן מיטבי. אתר מושקע ובנוי היטב אשר מכיל תכנים אודות העסק, מוצריו ושירותיו, מעניק לגולשים אפשרות להתעדכן בחדשות, במבצעים ובהתנהלות השוטפת של העסק. לקוחות קיימים מעמיקים את התוודעותם אל העסק באמצעות אתר בנוי היטב, ולקוחות פוטנציאליים מתרשמים לטובה ועשויים לקבל את ההחלטה להפוך ללקוחות משלמים.

מה כוללת בניית אתרים?

מאמר זה חוקר את אבני הבניין עבור בניית אתרים אפקטיבית. מבנה אתר אינטרנט הוא מרכיב חשוב בבניית אתרים. אלמנט חשוב בבניית אתרים הוא מבנה האתר. יש לבצע זאת עם הפלטפורמה המשמשת להצגת התוכן באתר.
ניתן להשתמש ב-HTML, CSS, PHP או אפשרויות קידוד אחרות, או שניתן להשתמש בתבניות דוגמת וורדפרס או ג’ומלה.
כל אחת מאפשרויות אלו בעלת יתרונות וחסרונות משלה, וכולן משפיעות על דירוג מנועי חיפוש. מנועי חיפוש נוטים לטובת אתרי טעינה מהירים יותר, כך שזה יכול להשפיע על דירוגי הקידום. כאשר האתר בנוי באופן מושלם, קל להשתמש בו ולייעל את הניווט.

אלמנטים חיוניים לתהליך של בניית אתרים

שימושיות היא קריטית להצלחת בניית אתר אפקטיבי. השימושיות של אתר מתייחסת לקלות שבה גולשים חדשים מנווטים את דרכם באתר, מוצאים את מבוקשם ומתקשרים במידת הצורך. חברה טובה יוצרת מפות ומבנה אתר שיהפוך את האתר קל לניווט עבור מנועי חיפוש, כמו גם עבור מבקרים אנושיים.

נראות הוא אלמנט חשוב נוסף בבניית אתרים. נראות היא אלמנט אחר של בניית האתר, והיא מתייחסת לקלות שבה ניתן לקרוא את האתר. בעוד שרקע שחור נראה מודרני, הוא לא נוח לקורא הממוצע. יש לקחת זאת בחשבון בעת בחירת הצבעים לאתר, ותמיד לבחור טקסט כהה על רקע בהיר.

פונקציונאליות האתרים היא המפתח. פונקציונאליות באתרים צריכה להיות קלה לתקשורת. בדרך כלל אתרי תוכן עושים זאת היטב, אך אם האתרים מכילים בלוג בו הגולשים יכולים להגיב על הפוסטים, עליהם לעבוד כמו שצריך. בפורומים או אתרי קהילות, מבקרים צופים באתרים על מנת לפרסם תגובה או פוסט חדש משל עצמם. כאשר הדברים אינם עובדים היטב, השגיאות עלולות להשפיע על קידום אתרים לטווח הארוך ועל התנועה אליהם.

הפונקציונאליות של אתר אינטרנט עשויה לכלול את ההיבטים הבאים:

  • קישורים שעובדים.
  • תוכן שקל לקרוא או להוריד.
  • פונקצית חיפוש תקינה אשר מאפשרת לגולשים להגיע אל התוכן בתוך מספר שניות.
  • Webmaster Tools בגוגל הוא כלי חינם אשר בורק את האתר ומחפש קישורים שאינם עובדים, המשפיעים על הפונקציונאליות.

בבניית אתרים, יופיע האתר אינו הכל. חשוב כמה טוב הוא מתפקד, כמה קל הוא לשימוש, כמה קל הוא לקריאה, והקידוד המשמש לבניית האתר. כל עוד בונה האתרים עובד על כל אחד ממרכיבים אלו, הצלחת האתר מובטחת.