קמפיינים ברשתות חברתיות - איך עושים את זה נכון?

הרשתות החברתיות עונות על הצורך החברתי הכי בסיסי שלנו: תשומת לב. כולנו זקוקים לאישורים, והמכורים שבינינו יעשו הכל כדי לצבור כמה שיותר לייקים, תגובות וחברים וירטואליים. עבור חברות ועסקים, הרשתות החברתיות משחקות את אותו התפקיד: לצבור אישורים ולחזק את הקשר עם הלקוחות. פרסום ברשתות חברתיות הוא למעשה דיבור עם הקהל שלכם. כל עוד תיצרו תוכן מתכתב, מעניין, רלוונטי ומפעיל – מערכת היחסים ביניכם ובין הלקוחות תהפוך לסיפור אהבה.

אם צנחתם על כדור הארץ רק לאחרונה, נעדכן אתכם כי המדיות החברתיות כבשו את עולמנו בסערה כבר לפני למעלה מעשור, וכולם (כמעט) כבר שם. אם אתם קצת יותר מעודכנים, אתם בוודאי בקיאים ברזי הרשתות החברתיות השונות ויודעים שהן משתנות ומתעדכנות משנה לשנה. מי שקפצו על העגלה הם כמובן המפרסמים, שהבינו כי הרשתות החברתיות הפכו לענף השיווק החזק ביותר כיום, וביכולתן לחזק את הקשר עם הלקוח ולהגדיל את החשיפה למותג.

קמפיינים חזקים ופעילות שיווקית שתיצור באזז ברשת יכולים לבנות קישורים, לשפר את דירוגי האתר בתוצאות החיפוש ולהעיף את העסק שלכם קדימה. גם אם ברשותכם עסק משגשג ומצליח, ללא שיווק ברשתות חברתיות לעולם לא תממשו את הפוטנציאל שלו עד הסוף.

Just boost it
Social network campaigns
בתכל'ס, איך עושים את זה?
לפני שמתחילים לבנות אסטרטגיית שיווק – רצוי קודם כל לשאול: באיזו רשת חברתית כדאי לקדם את העסק? שיווק במדיה החברתית צריך להתאים לסוג העסק ולקהל היעד שלו, אבל זה נעשה מורכב יותר ככל שיש יותר אפשרויות ואמצעי גלישה. נכון להיום, פלטפורמת השיווק של פייסבוק שולטת ביד רמה. כמעט כל חברה משקיעה כסף רב בפרסום בפייסבוק, כיוון שהוא מאפשר אפשרויות טכנולוגיות מדהימות ומספק תוצאות מדידות וברורות. יחד עם זאת, לא כל עסק או מוצר מתאים לשיווק בפייסבוק, ולפעמים אפיקי פרסום בפלטפורמות דיגטיליות אחרות יניבו החזר השקעה טוב יותר.
כל אתר חברתי מצריך פעילות שיווק אחרת, וכדאי לעקוב אחרי המגמות החדשות בתחום. השאלות שעליכם לשאול את עצמכם: איך נתכנן את נקודות המגע עם הקהל בזמן הנכון, בפורמט הנכון ותחת המסר הנכון? תכנית התוכן והמדיה שלכם חייבת להיות מנותבת כדי להניע את הקהל לפעולה. לאחר עליית הקמפיין לאוויר, מתחילים להגיע נתונים המאפשרים לנתח את הקמפיין ולשנות אותו בהתאם – איזה מסרים הצליחו עבור קהל יעד מסוים ואילו מסרים לא עמדו בציפיות? שינוי ובחינה מתמדת של קמפיינים ברשתות חברתיות מבטיחים החזר השקעה גבוה לאורך זמן. מה לא עושים? לא מזניחים את הדף שלכם. לא שוכחים לבצע ניתוח ובקרה. לא מתעלמים מהמגמות החמות ברשת. לא מתייחסים לעמוד הפייסבוק כאל לוח מודעות. לא משתמשים בשיטות נלוזות כדי לנפח לייקים. ובעיקר לא מתישים את העוקבים עם תוכן משעמם ולא רלוונטי.
מי יציל את העסק שלי?
אם אתם חושבים שכל זה קטן עליכם, אתם יכולים לצאת לדרך. אבל קחו בחשבון שפתיחת דף או ערוץ אינה מספיקה. כדי לשווק את העסק ברשתות החברתיות יש לתכנן אסטרטגיית תוכן שתביא להעמקת המעורבות של המשתמשים ותצבור אוהדים חדשים. זה אמנם נשמע פשוט, אבל לשם כך עליכם לעבוד – והרבה. ניהול מדיה החברתית דורש זמן ועבודה רבה לאורך רוב שעות היום, יחד עם פעילות קבועה ויציבה. הבעיה היא שלרוב העסקים אין את הזמן או המומחיות הנדרשת כדי לנהל בעצמם את הפרופילים של העסק בכל ערוצי המדיה החברתית. הפתרון: חברת שיווק דיגיטלי טובה ובעלת ניסיון תוכל לנהל בעבורכם את קמפיין השיווק ברשתות החברתיות, כולל יצירת תוכן שמזמין תגובות ושיתופים, תזמון והפצה של התוכן ומעקב אחר גלגוליו ברשת.
חברות רבות העוסקות בפרסום בדיגיטל מציעות שירותי שיווק מקצועי ברשתות החברתיות השונות, ביניהן פייסבוק, יוטיוב, אינסטגרם, לינקדאין, פינטרסט, סנאפצ'ט ועוד. שירותי השיווק מותאמים לאתרים גדולים וקטנים וכוללים התאמה של הפעילות במדיה החברתית בהשוואה למתחרים, תכנון אסטרטגיית שיווק באתרים הרלוונטיים, יצירת תוכן ויראלי ומועיל, ניהול קמפיינים ברשתות חברתיות של קידום ממומן, ניתוח סטטיסטי ומעקב אחר התוצאות. בשורה התחתונה: אם אתם עדיין לא שם, תשאלו את עצמכם למה.
הרשתות החברתיות
הרשתות החברתיות קיימות בחיינו כבר מעל לעשור, אך רק לאחרונה התחלנו לגלות את היכולת של הרשת החברתית במיקסום התועלת של קמפני הפרסום באינטרנט. אנו בחברת STG פיתחנו שיטה ייחודית לשווק את לקוחותינו באופן ממוקד תוך שימוש בידע הנצבר בפרסום ברשת חברתית, כגון: מיקום גאוגרפי, מין, מצב משפחתי, העדפות פנאי וקבוצות שיוך ועוד – כך אנו הופכים את השיווק של הקמפיין ליעיל ורווחי מאי פעם..
יתרונות השיווק בפייסבוק
פילוח מדויק של קהל היעד, בניית קמפיינים שונים לקהל יעד שונה, עלות הקלקה נמוכה מגוגל, הפצה ויראלית של מסרים מעבר לקמפיין הפרסומי. מה אנו עושים? לא כל עסק או מוצר מתאים לשיווק בפייסבוק. לעיתים אפיקי פרסום אחרים מתאימים יותר או יניבו החזר השקעה טוב יותר. צוות המומחים שלנו ינתח את מוצריך וקהל היעד שלך ויבדוק את היתכנות השיווק בפייסבוק. במידה והמוצר מתאים, נבנה לו אסטרטגיית שיווק המתאימה למוצר המשווק ובתקציב הדרוש.
פילוח קהל היעד
הרשת החברתית מספקת לנו מגוון גדול מאוד של מידע על הלקוחות הפוטנציאליים שלנו. נתונים כגון: מין, מצב משפחתי, מגורים והעדפות תרבותיות, נעשים חלק בלתי נפרד מהיכולת שלנו לכוון לקהל היעד. בנוסף אנו משתמשים בכלים המעמיקים יותר את הפילוח, כגון: פילוח לפי קבוצות עניין, היקף פעילות ברשת או פוסטים מסויימים שעוררו עניין.
חיבור מסרים והמחשות ויזואליות
מה מניע לקוח פוטנציאלי להקליק על מודעתך? איך ניתן לגרום לכמות גדולה יותר של לקוחות פוטנציאלים להקליק עליה? הצוות המקצועי שלנו מחבר מערכת מסרים ספציפית לכל קהל יעד ומעצב המחשות ויזואליות להגדיל את כמות ההקלקות על מודעותיך.
ניטור פעילות הקמפיין
לאחר עליית הקמפיין לאוויר מתחילה הפעילות האמיתית. בשלב זה מתחילים להגיע נתונים ומדדים המאפשרים לנתח את הקמפיין. יש לחזק מסרים וביטויי מפתח שהצליחו עבור קהל יעד מסוים, ולשנות מסרים או ביטויי מפתח שלא עמדו בצפיות. בנוסף נבחנים גם האמצעים הויזואליים שהצליחו ואילו אלה שפחות הצליחו מוחלפים באחרים. שינוי ובחינה מתמדת מבטיחים החזר השקעה גבוה לאורך זמן.
אם גללתם עד כאן, כדאי שנשוחח...
Let's do this