קידום אתרים טכני

אסטרטגיה מנצחת לקידום אתרים היא כזו שמשלבת פעולות און-פייג', כלומר פעולות לשיפור האתר עצמו לאלגוריתם של מנועי החיפוש, לבין גורמים מגוונים של קידום אתרים טכני (Technical SEO). אולם מסתבר שרבים אינם מבצעים קידום אתרים טכני בצורה נכונה, וחלקם אף אינם מבצעים זאת כלל – מה שעשוי להוביל לבעיות מסוימות בסריקתו של אתר על ידי מנועי החיפוש, באינדוקסו ולפיכך בדירוגו בתוצאות החיפוש.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
קידום אתרים טכני
למה להתמקד בקידום אתרים טכני?

בעוד מנועי החיפוש משתפרים כל הזמן בסריקה, אינדוקס והבנת מידע, הם עדיין רחוקים מלהיות מושלמים. אם מסיבה כלשהי הם לא מבינים במה עוסק האתר או האם הוא עשוי להוות מענה לגולשים מסוימים, הם פשוט ימשיכו הלאה בדרכם.

אז נכון שצריך ליצור תוכן מעולה, אבל התוכן כבר לא יהיה חשוב אם אף אחד לא יראה אותו. זו הסיבה שמחובתו של מקדם אתרים לוודא שכל הצדדים הטכניים פועלים כשורה.

מהו קידום אתרים טכני ברמה טובה?

בבואכם לבצע קידום בגוגל ברמה טכנית, עליכם לקחת בחשבון שלושה נושאים: ביצועים, כושר סריקה ואינדוקס:

ביצועים Performance

מהירות האתר: האתר צריך להיטען כמה שיותר מהר, ובאופן אידיאלי בתוך פחות משתי שניות.

קוד האתר: בדקו האם באפשרותכם לנקות אותו מקטעי קוד מיותרים שנותרו שם כזכר לקטעים שנמחקו, לבחון אפשרות לייעל קטעי ג'אווהסקריפט או CSS וכו'.

התאמה למובייל: שקלו להטמיע באתר שלכם AMP, תוסף מבית גוגל אשר הופך את האתר במהירות לאתר שמותאם לגלישה באמצעות סמארטפונים וטאבלטים. לחלופין, באפשרותכם להטמיע עיצוב רספונסיבי באתר, כלומר כזה שמתאים אוטומטית את סידור האלמנטים בכל עמוד לכל גודל מסך על פי המכשיר שגולשים באמצעותו לאתר.

כושר סריקה (Crawlability) ואינדוקס (Indexation)

תקציב זחילה הוא מושג המגדיר את כמות הזמן, הכסף והמשאבים שמנוע החיפוש הגדול בעולם, הוא גוגל, מוכן להשקיע באתר שלכם. השאיפה צריכה להיות שתקציב זה יהיה גבוה ככל היותר, אולם יש כמה דברים שעלולים להקטין אותו, כגון תוכן משוכפל באתר או רווחים מיותרים באופן קיצוני (למשל לוח שנה שנמשך 100 שנה לעתיד).

לפיכך מומלץ לעקוב בקביעות אחר בעיות בנושאי סריקה ואינדוקס – באמצעות שלל כלי קידום אתרים הזמינים לרשותכם, כגון Google Search Console – ולחתור לטפל בהן במהירות הבזק.

איך לגרום לזה לעבוד כמו שצריך

על מנת לבצע קידום אתרים טכני כראוי, חייבת להיות שפה משותפת בין מומחי קידום אתרים, מפתחים ומעצבים:

  • מומחי קידום האתרים צריכים לדעת איך לדבר עם מתכנת, להבין את תהליך העבודה על אתר וללמוד מעט על קוד.
  • מפתחים צריכים ללמוד את השפה של קידום אתרים ולהבין כיצד הקוד שהם כותבים משפיע על הרווחיות.
  • מעצבים צריכים להבין מהי חוויית משתמש – משום שהיא משפיעה על דירוגו של אתר בתוצאות החיפוש; ולמשל שגם האתר המעוצב והיפה ביותר בעולם הוא חסר ערך אם הוא מציע חוויית משתמש גרועה.

בסיכומו של דבר, קידום אתרים טכני הוא לא עיקרו של מקצוע קידום האתרים, וצריך לעשות הרבה יותר כדי להצליח. אבל הקפדה על קידום אתרים טכני נכון יכולה להפוך את החיים בתחומים אחרים של קידום אתרים להרבה יותר קלים.

אם גללתם עד כאן, כדאי שנשוחח...
We should talk