החלפת קישורים

אחת הדרכים הפופולריות לקדם את האתר שלנו היא בעזרת החלפת קישורים. במאמר זה נעסוק בדרך הנכונה לבצע החלפת קישורים שתשתלם לנו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
החלפת קישורים

מה צריך לבדוק לפני שמבצעים החלפת קישורים?

כאשר אנו ניגשים לבצע החלפת קישורים למען קידום האתר שלנו, נרצה לבדוק מספר פרמטרים חשובים כדי לדעת אם הקישור שאנו מקבלים שווה משהו. אלה הפרמטרים שנרצה לבדוק:
Trust

ערך זה קובע עד כמה ניתן לסמוך על האתר, ומכאן ניתן לגזור עד כמה חזק יהיה הקישור שאקבל מאותו אתר. ככל שנקשר מאתרים חזקים יותר, כך ערך ה – Trust של האתר שלנו יהיה גבוה יותר. פרמטר זה הוא אחד הדברים החשובים יותר שכדאי לבדוק לפני שאנחנו מחליטים להוציא קישור מאתר מסוים לאתר שלנו. (זהו ערך של חברת Majestic ולכן רצוי לבדוק רק באתר Majestic.com)

Citation

ערך זה נותן לנו אינדיקציה לגבי גודל ההשפעה של קישור מאתר אחד לאתר שלנו, בהתבסס על כמות האתרים (דומיינים) המקשרים אליו. (ערך זה לא מושפע מהאיכות של הלינק). (זהו ערך של חברת Majestic ולכן רצוי לבדוק רק באתר Majestic.com)

Page Authority

ערך זה הוא פיתוח של חברת MOZ, הוא גם ערך חשוב מאוד שצריך לבדוק לפני שמחליטים לעשות החלפת קישורים. ערך זה נותן לנו אינדיקציה עד כמה חזק אותו עמוד שממנו אנחנו מוציאים את הקישור.

Domain Authority

ערך זה הוא פיתוח של חברת MOZ, ערך זה נותן לנו ציון משוכלל של כוח הדומיין שלנו, בהתחשב בהשפעות הסביבה כמו דומיינים מפנים, כמות אתרים מפנים, ושכלול ערכים נוספים. DA טוב לאתר ישראלי הוא 25 ומעלה (ל- YNET לדוגמא יש DA-83).

מאילו אתרים כדאי להוציא קישור?

כאשר אנו רוצים לבצע החלפת קישורים, כדאי מאוד להוציא קישור מאתר שנכלל באותה הנישה של האתר שלנו. לדוגמא אם אני רוצה לבצע החלפת קישורים עבור אתר בנישת עיצוב פנים, לא ארצה להוציא קישור מאתר שמדבר על רכבים, עדיף להוציא קישור מאתר שהוא באותה נישה או לפחות בנישה קרובה, כמו לדוגמא אם ארצה להוציא קישור לאתר בנישת "עיצוב פנים" אז אני אוציא קישור מאתרי אדריכלים, וילונות, קרמיקה וכולי, הרי שכל אלה הם נישות קרובות לעיצוב פנים.

ישנם 2 סוגי אתרים שרוב המקדמים ישתמשו בהם להחלפת קישורים:

  • אתרי תמיכה
  • אתרי לקוח
 אתר תמיכה – ישנה דעה רווחת שלא כדאי להוציא קישור מאתר תמיכה. זה לא בדיוק נכון.

מניסיוננו, החלפת קישורים עם אתרי תמיכה איכותיים (שנבדקו בקפידה לפי הפרמטרים המופיעים בתחילת המאמר) הביאו לעלייה משמעותית במיקומי הביטויים.

אתר לקוח – בדרך כלל עדיף לדבר קישור לאתר שלנו מאתר לקוח ולא מאתר תמיכה. אתרים אלו לרוב יהיו חזקים יותר בזכות עבודת הקידום שנעשית עליהם.
תקפידו לבדוק את הפרמטרים שמוזכרים למעלה ותהנו מקישור איכותי באמת! אהבתם? שתפו עם אחרים!

אם גללתם עד כאן, כדאי שנשוחח...
We should talk
Start a Project
חשבנו על זה, והגיע הזמן שנדבר