שיווק עסקים קטנים

שירותי קידום אתרים מקצועי עשויים להבליט את האתר בקרב המתחרים. מומחי קידום אתרים מסייעים לבעלי עסקים בדירוג אתריהם בחלק העליון של מנועי חיפוש, ומספקים סביבה ייחודית לאתר המושך אליו משתמשי אינטרנט רבים. 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
עסקים קטנים
10 טיפים חיוניים לניהול מוניטין באינטרנט וגם שיווק עסקים קטנים

לבעל עסק קטן, האינטרנט נראה כמו מקום מפחיד. באינטרנט, אנשים נהנים מהחופש ואנונימיות המאפשרים להם לכתוב ביקורות נוקבות, לפעמים גם לא כנות על העסק שלך. אל תאפשר לחוויה של לקוח אחד להיות המקדם הקובע להצלחתך.

ההגנה הטובה ביותר נגד ביקורות היא עמידה על המשמר. יש לך יותר שליטה על האישיות שלך ממך שאתה חושב. עליך לפקח בעקביות על תוצאות החיפוש שלך ולשנות את התוכן שלך בהתאם כך שישקף את עבודתך בצורה חיובית. הכי חשוב, להיות מוכן וליזום במקרה שיש צורך למגר את הביקורות השליליות כאשר הן צצות. הלקוח המאוכזב תמיד יהיה שם, אבל אסור לתת לביקורות שלהם לשגשג באינטרנט.

להלן 10 טיפים בסיסיים של שיווק עסקים קטנים

  1. אל תתעלם מהאינטרנט. גרום לו לעבוד עבורך.

אנשים לפעמים מניחים שאם הם לא יפרסמו כלום, הם יכולים למנוע מאחרים לקלקל את המוניטין שלהם. זה נכון שמומלץ להימנע מלשתף יותר מידי מידע אישי ברשתות החברתיות, אך כן כדאי לפרסם את מה שרלוונטי לעסק שלך. הבלט את נכסייך עם תוכן שמקדם בצורה חיובית את היכולות של החברה שלך והפץ זאת ברחבי באינטרנט בבלוגים וברשתות חברתיות הרלוונטיות.

תארו לכם את גוגל כעמוד הבית שלכם, אומר דון סורנסון, נשיא חברת "ביג בלו רובוט" הנותנת שירותים בניהול מוניטין באינטרנט. עצתו של סורנסון היא לשמור לעצמך כמה שיותר מקומות פנויים בעשירייה הפותחת בחיפוש של גוגל. ביקורות שליליות יישארו במנוע החיפוש לעולם אך עם קידום והזרמה של ביקורות חיוביות שלכם לראש תוצאות החיפוש, תוכל להוריד אותן לעמוד 3 של גוגל ואפילו מעבר. עובדה מדהימה היא ש-94% מהגולשים מקליקים על תוצאות המצויות בעמוד הראשון של תוצאות החיפוש של גוגל ופחות מ-6% מהגולשים עוברים לעמוד 2, זאת לפי סרקי צ'יטיקה אינסייטס. לכן, עליך להיזהר שביקורות שליליות לא יגיעו לתוצאות החיפוש בדף השלישי ועד הדף הראשון. זה עלול להתרחש בין לילה, תלוי בזרימת התעבורה באינטרנט.

  1. האם הגדרת את גוגל Alerts שלך?

אם אתה מתכוון להשתמש רק בעצה אחת מהמאמר, זאת צריכה להיות העצה הזו. גוגל Alerts הינה הדרך הפשוטה ביותר לעקוב אחר הדברים הטובים והרעים הנכתבים על העסק שלך. (חובה בתחום של שיווק לעסקים קטנים)

למעשה, לפי האבספוט, אנשי שיווק שבודקים את הנתונים שלהם לפחות 3 פעמים בשבוע בסיכוי גבוה יותר מ-20% להשיג החזר חיובי על ההשקעה שלהם בקמפיינים וכמובן השפעה ישירה חיובית בשורה התחתונה. פנה לגוגל Alerts כמה שיותר מהר והתחל לעקוב אחר המותג שלך בצורה טובה יותר.

  1. הבלט את הסמכות של החברה שלך

הרעיון המרכזי הוא לשכנע את גוגל וכל מנוע חיפוש אחר שהאתר שלך הוא הסמכות הרשמית של העסק שלך. זה נשמע כברור מאליו, אך מילת המפתח הכי חשובה לחברה שלך היא בעצם השם שלה. אם אין באפשרותך לשים את שם החברה שלך בכתובת, וודא שאתה מכיל את שם החברה בתג הכותרת (title) בקוד ה-HTML של אתרך, במיוחד בדף ה-"אודות".

השתמש בצד שלישי שיתאר את עסק שלך, מציע אנדי ביל, מנכ"ל החברה למעקב אחר רשתות חברתיות טראקור. חברות לפעמים שוגות ומשתמשות במילה "אנחנו". מנועי חיפוש לא יקשרו את המילה "אנחנו" לעסק שלך, אבל את שם העסק שלך, מנועי החיפוש בוודאי יקשרו לאתרך.

  1. השתמש בפרופילים של הרשתות החברתיות שלך

השתמש בפלטפורמה של הרשתות החברתיות לטובתך. בין אם מדובר בפייסבוק, לינקדאין או אינסטגרם, אתרים אלו יתנו לך הזדמנות קבועה להגביר את המוניטין שלך. הכנס לפרופילים שלך באופן שותף פוסטים שימטירו אור חיובי על העסק שלך.

אם זה נראה לך שכל העולם ואחותו נמצאים ברשתות החברתיות, אתה צודק. עפ"י מחקר של המרכז לחקר "פיו", ל-71% אחוזים מהמשתמשים באינטרנט יש חשבון פייסבוק, כולל 56% ממשתמשי האינטרנט בני 65 ומעלה. וודא שאתה נותן להם גישה לדברים החיוביים.

  1. הגן על האנשים שמנהלים את העניינים

פידבק שלילי, במיוחד אם מדובר באחד שמדבר על המנכ"ל שלך, יכול לפגוע במותג שלך. זכור כי חייהם הפרטיים של בכירי החברה שלך נגיש לציבור וצריך להיות מוגן ומפוקח באותה דריכות שבה מנוטר מותג החברה שלך.

  1. השתמש בטקסט עוגן, אך לא באופן תכוף

כאשר אתר אחר, הנחשב בעל שם חזק באינטרנט מוסיף קישור מאתרו לאתר של החברה שלך, זוהי דרך בטוחה לשכנע את גוגל לגבי ההגינות וכבוד העסק שלך. למרות זאת, השתמש בשיטה זו בזהירות, גוגל יודעת לבדוק האם אתה מבצע זאת בשיטתיות על מנת להספים את האינטרנט בקישורים לאתרך.

שיווק עסקי קטנים
  1. בצע אופטימיזציית SEO לידיעות המוצאות לתקשורת

הוצאה של הודעות לתקשורת שעברו אופטימיזצייה של SEO יכולה לתרום להגברת זרימת לקוחות פוטנציאלים ועובדים. הודעה לתקשורת הינה ההזדמנות שלך להצהיר מה טוב ומחמיא לחברתך. אם הינך מכיר כיצד לבצע אופטימיזציית SEO, ההודעות לתקשורת שהינך מוציא יופיעו לעיתים קרובות יותר בתוצאות החיפוש של גוגל.

  1. וויקיפדיה

פיקוח על עמוד הוויקיפדיה של החברה שלך באופן שותף יוכיח את עצמו כדבר חיוני לעסקים קטנים. וויקיפדיה מדורגת בגוגל בחמישייה הפותחת של גוגל ב-96% מתוצאות החיפוש לאורך הזמן עפ"י אקונסולטאנסי, לכן וודא כי המידע מייצג בוויקיפדיה נכון ומציג את התמונה שתרצה לעסק שלך.

  1. הלקוח תמיד צודק

אתה לא רוצה שלביקורת שלילית באינטרנט על העסק שלך לא יהיה מענה. עפ"י דו"ח של "מוז", 67% מהצרכנים מושפעים מביקורות באינטרנט. בנוסף, מוז מצאו גם כי עסקים מסתכנים באיבוד של 22% מהלקוחות כאשר ישנה כתבה שלילית אחת בלבד והסיכון הזה עולה עד ל-70% איבוד לקוחות כאשר מצטרפים 4 או יותר ביקורות שליליות. הפתרון הפשוט ביותר ללקוח מאוכזב הוא לפתור כל קונפליקט באופן ישיר עם אותו לקוח. למרות זאת, במצב בו אין אפשרות לפנות באופן ישיר אל הלקוח, תמיד חשוב להגיב ולהציג את הצד שלך בעימות.

  1. הייה אופטימי, אך גם מציאותי

בין אם המוניטין שלך דורש טיפול קליל או טיפול רציני, נסה לשמור על צפיות מציאותיות. התגברות על טענות נגד העסק שלך יכול להיות דבר מכריע. המון חברות יטענו שהם יכולים להפוך את המוניטין שלך בתוך מספר שבועות, אך היזהר מסחטנים שעלולים אחר-כך לאיים עליך שאם לא תשלם להם, הם יחזירו את כל הביקורות השליליות לאינטרנט ותוצאות החיפוש.

אם יש באפשרותך להתעסק באופן ישיר עם לקוחות ממורמרים או לייצר מספיק תוכן חיובי שיעלה על התוכן השלילי הקיים, אתה יכול לתחזק מוניטין חיובי באינטרנט! אנחנו בחברת STG מתמחים בתחום של שיווק עסקים קטנים, צרו איתנו קשר עוד היום ותנו לנו להגדיל לכם את קהל הלקוחות! שיווק עסקים קטנים זו המומחיות שלנו, אל תהסס!

אם גללתם עד כאן, כדאי שנשוחח...
We should talk
Start a Project
חשבנו על זה, והגיע הזמן שנדבר