עדכון פינגווין

אם בעבר קידום אתרים היה עניין של כמה קישורים והעמסת מילות מפתח בתדירות מסוימת בטקסט של האתר, הרי שהיום קידום אתרים הפך לפרויקט חיים עבור כל בעל עסק, וכיום ניתן לומר כי מעט מאוד אנשים יודעים כיצד לשווק אתרים בצורה מקצועית ואיכותית.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
עדכון פינגווין

אם ניתן היה לשים את האצבע על נקודת זמן שבה אנשי קידום אתרים הפכו בן רגע ללא רלוונטיים בגלל חוסר מקצועיותם הרי זה ביום שבו היה עדכון פינגווין. עדכון פינגווין הינו עדכון ידוע לשימצה שגוגל ביצע במנוע החיפוש שלו וגרם לעשרות או מאות ממקדמי אתרים בעולם ליפול בתוצאות החיפוש של האתרים שלהם בגלל שיטות קידום אתר רדודות (שפעלו נהדר עד לאותו העדכון).

מהו עדכון פינגווין בפועל?

ראשית הקדמה קצרה: גוגל הינו למעשה אלגוריתם של זחלן, מעין זחל חמוד המטייל בכל רגע נתון במיליוני אתרים, סורק אותם, ממפה אותם לפי מילות מפתח ותחומים ומציג את המיפוי והסריקה שלו ברשימת תוצאות לפי החיפוש שבוצע בשורת החיפוש בדף הבית של גוגל.

הדרך בה גוגל ממפה את האתרים, סורק אותם ובוחר את מי לשים לפני מה ברשימת החיפוש לפי מילות מפתח הינה דרך סודית שאינה ידועה לאיש, אך ישנם כמה כלים ברורים ומפורסמים שגוגל מפרסם מפעם לפעם לגבי עקרונות הדירוג הכלליים של הזחל. אחד הפרמטרים שהיו מפורסמים ביותר בהעלאת הדירוג הינו מספר הקישורים המפנים מאתרים חיצוניים לאתר המקודם, ככל שהיו יותר קישורים כך האתר היה עולה בדירוג.

כמובן שברגע שעקרון זה התגלה החלו לצוץ כפטריות אחרי הגשם אין סוף קישורים פיקטיביים ומאולצים מפורומים לא רלוונטיים, מאתרים שנפתחו במיוחד לזה כגון אתרי לוויין, מהחלפת קישורים לא נכונה בין אתרים ועוד דוגמאות נוספות. המצב שנוצר הוא שלא בעלי האתר האיכותי והמעניין ביותר היו בדירוג גבוה יותר בתוצאות אלא דווקא מי שהיה לו קישורים רבים יותר, גם אם האתר שלו היה לא איכותי בכלל.

פרמטר נוסף שהיה חשוב הוא מספר החזרות של מילת המפתח הרצויה באתר, הזחל היה רואה את מילת המפתח בכמות חזרות מסוימת וישר היה מגדיר אותו כשייך ברמה גבוהה למילת המפתח. משמע, אנשי קידום אתרים היו מעמיסים מילות מפתח גם אם הן אינן רלוונטיות ומקדמים את האתר שלהם בדרך זאת מעלה מעלה. התוצאה הייתה אתרים עם תוכן לא איכותי בתוצאות ראשונות בעוד שאחרים היו שרועים מאחור. פרמטר שלישי ואחרון שנכתוב עליו כאן היה כמות הטקסט האיכותי, למעשה התכנים היו נכתבים לגוגל במקום ללקוחות, כך שזהו לא היה תוכן מעניין או איכותי אלא רק תוכן שנכתב בכדי לרצות מנועי חיפוש ולקוות שמי שיחפש מילת מפתח יגיע מיד לאתר ולא יקרא את הטקסט. עדכון פינגווין שינה את הפרמטרים הללו, כך שמי שקידם בצורה “שחורה” זאת נפגע אנושות מהעדכון וכיום ניתן למצוא את האתר שלו הרחק הרחק מעבר להרי החושך של גוגל.

אם גללתם עד כאן, כדאי שנשוחח...
We should talk
Start a Project
חשבנו על זה, והגיע הזמן שנדבר