כלים שימושיים לקידום האתר

ישנם כמה כלים שמאוד יעזרו לנו לראות מה קורה עם האתר שלנו. האם הוא מהיר מספיק? האם יש בו קישורים שבורים? תוכן מועתק? במאמר הזה נעסוק בכמה כלים איכותיים שאני אישית אוהב להשתמש בהם. יאללה בואו נתחיל!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
כלים שימושיים לקידום האתר

כלים שימושיים לבדיקת נתוני האתר

בדיקה של האתר על בסיס שבועי (אולי אפילו יומיומי) חשובה מאוד בשבילנו, ישנם המון כלים מעולים שיכולים לתת לנו אינידקציה על האתר ועל מה שקורה בתוכו, הנה שתיים מהכלים שאני אוהב מאוד להשתמש בהם:

GTmetrix – הוא כלי מעולה לבדיקת מהירות האתר, הוא נותן המון אינפורמציה לגבי האתר שלכם כמו לדוגמא – האם יש תמונות שצריכות אופטימיזציה, האם ה – css וה – JavaScript מוקטן כמו שצריך (minified), האם זמן הטעינה של הדפים שלנו הוא סביר? ועוד כהנה וכהנה, הכלי חינמי ויכול לתת אינדיקציה מעולה לגבי מה שקורה באתר שלכם.

Page speed test – עוד כלי מקביל ל – GTmetrix, כלי שאותו כולם מכירים, הכלי המוכר מבית גוגל, עובד פחות או יותר על אותו רעיון, אך לדעתי ה – GTmetrix נותן יותר אינפורמציה מאשר ה – Page speed test.

כלים שימושיים לאופטימיזציה של תמונות

אופטימיזציה לתמונות מאוד חשובה לקידום האתר שלנו בגוגל, תמונות ששוקלות הרבה יכולות לגרום להאטה של טעינת העמוד באתר שלנו ועקב כך זה ישפיע על "הציון" הכללי של האתר, ישנם לא מעט כלים מעולים להקטנת התמונה מבלי שהאיכות שלה תיפגע, כלים אלה מורידים דרסטית את גודל התמונה עד לכדי עשרות קילובייטים בודדים, הנה 2 מהכלים המועדפים עליי:

  • tinyjpg – כלי מעולה להקטנת התמונה מבלי לפגוע באיכות שלה.

  • compressjpeg – עוד כלי איכותי שמקטין את התמונה מבלי לפגוע באיכות.
כלים שימושיים לחקר מילות מפתח

מחקר מילות המפתח הוא אחד הדברים היותר חשובים שאנחנו צריכים לעשות בתחום של שיווק אינטנרטי מחקר מילות מפתח הוא תחום שחשוב מאוד להקפיד לעשות אותו בצורה הנכונה ביותר! ישנם כמה כלים מעולים לבדיקה ובחירה של מילות מפתח רלוונטיות לתחום שאנו מתמקדים בו בקידום האתר, הנה 3 מהכלים המועדפים עליי:

  • Google keyword planner – מתכנן מילות המפתח, הכלי המוכר מבית גוגל, כאשר אנחנו מכניסים מילת מפתח מסויימת, כלי זה נותן לנו עוד רעיונות למילות מפתח שהן רלוונטיות למילת המפתח אותה הכנסנו, הנה דוגמא קטנה:
 
רעיונות-למילות-מפתח

 

  • Market samurai – עוד כלי שהוא די בסדר, אני פחות משתמש בו אבל הוא בהחלט טוב למחקר של מילות מפתח.
  • Google – הכלי האחרון ואחד הטובים מבחינתי הוא מנוע החיפוש של גוגל, בכל פעם שאתם עושים חיפוש בתחום מסויים גוגל נותן הצעות בתחתית הדף לחיפשוים רלוונטיים באותו התחום, מה שעוד יותר טוב שרוב ההצעות שהוא נותן הן לונגטיילים! חיפשתי את המושג "קידום אתרים", הנה דוגמא למה שגוגל הציע לי:
כלים שימושיים לרשתות חברתיות

ישנם כמה כלים מעולים שיכולים לתת לנו המון מידע על מה שהולך אצלנו בדפים של הרשתות החברתיות שלנו, הנה 2 מהכלים המובילים בתחום הזה:

  • hootsuite – הכלי הזה הוא אחד המועילים שיש, הוא מאפשר ניהול, שיגור ותזמון של קמפיינים ופוסטים בהמון רשתות חברתיות, עוד פיצ'ר שלו זה קבלה של ניתוחים וסטטיסטיקות על קמפיינים.
  • socialbakers – עוד כלי מעולה שנותן לךנו המון אינידיקציה כמו נתונים סטטיסטיים על עמודים ופרופילים ברשתות חברתיות, אפשר דרך הכלי הזה לדעת לדוגמא אילו דפים בפייסבוק הם הכי פופולאריים.
כלים שימושיים לדפדפן שלנו

יש כמה תוספים מעולים לדפדפנים שאנו עובדים איתם, הדפדפן שאני הכי אוהב לעבוד איתו הוא firefox, דפדפן מעולה שמתאים לתחום של SEO, הנה כמה פלאגינים מעולים בשבילו:

  • SEO Quake – כלי מעולה שנותן המון אינפורמציה על הדפים באתר שלנו כמו לדוגמא צפיפות מילות מפתח, טייטלים ועוד.
  • SEO doctor – כלי מעולה שנותן לנו אינדיקציה על דף ספציפי שאנו עובדים עליו, כמו לדוגמא – האם חסר alt בדף? האם הדף מאונדקס? האם יש או חסר לנו h1 או h2? האם יש לנו meta description? ועוד המון אינפורמציה מועילה לקידום.
כלים שימושיים לבדיקת מיקומים

האמת שיש כלי אחד מעולה (וגם ישראלי) שאני מאוד אוהב להשתמש בו – ZEFO, כלי מעולה לבדיקת המיקומים של האתר שלנו, הוא נותן גם אופציה לעשות מעקב אחרי קישורים שיש לנו מאתרים שונים (מעולה להחלפות קישורים וכאלה…), הוא גם מוציא דוחות חודשיים לא רעים עם ניתוח של אנליטקיס ועוד.

אם גללתם עד כאן, כדאי שנשוחח...
We should talk
Start a Project
חשבנו על זה, והגיע הזמן שנדבר