התנהגות גולשים באתר כפקטור מכריע על דירוג בגוגל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

זו כבר עובדה ידועה, כי גוגל הוא זה שקובע את דירוג האתרים על פי המון פרמטרים, חלק מהם כבר ידועים למקדמי האתרים. ההשפעה של הפרמטרים על דירוג האתר בגוגל, משתנה כל העת. מקדמי האתרים, מנסים להתחקות אחר הגולשים גם אחר הפרמטרים, בכדי ליישם את השינויים, כך שיגדילו את סיכוייהם להשיג את הרלוונטיות בעיני גוגל ובדרך זו, הם יוכלו להיכנס לעמוד התוצאות המבוקש.

התנהגות גולשים באתר

יש לציין, כי התנהגות גולשים באתר כפקטור מכריע על דירוג בגוגל הוא פרט חשוב וגם את זה יש כמובן לקחת בחשבון. תוכן איכותי למשל, יכול להיות גורם חשוב, היות ומזה זמן רב, גוגל מנהלת מלחמה עיקשת נגד אתרים שהאיכות שלהם היא נמוכה, כאלה המשדרים מן "ספאמיות". זה אינו סוד, שאלגוריתם החיפוש, מתעדכן באופן שוטף כל הזמן, על מנת לשמור על יעילותו של מנוע החיפוש. גוגל ממשיכה לפתח את האלגוריתם שלה ללא הפסק, ישנם כמה וכמה ספקולציות לגבי ההשפעה של דירוג האתרים. למעשה, גוגל, הינו מנוע שהופך להיות חכם ומתוחכם יותר והוא מדרג אתרים במיוחד על פי תוכנם. השאיפה והמטרה הראשית של גוגל, היא לספק את חוויית המשתמש הטובה ביותר, גם ברמה הטכנית וגם ברמת התוכן.

הידעתם כי קיימים יותר מ-200 פרמטרים בגוגל?

בנוסחת החישוב של גוגל {אלוגריתם} ישנם מאות פרמטרים. ליתר דיוק, ישנם למעלה מ-200 פרמטרים שמשפיעים גם על התנהגות גולשים באתר כפקטור מכריע על דירוג בגוגל. משקלם של פרמטרים אלה בחישוב עלה. יש לציין, כי נוספו גם פרמטרים התנהגותיים של הגולשים ועל פי מחקרים שונים, נראה כי CTRL הוא אחד הפקטורים המכריעים בדירוג האתרים. גוגל, תמיד מעוניין לדעת, כיצד הם מתייחסים לתוצאות שמוצגות בפניהם. מהנתונים שמצטברים בגוגל, לגבי חיפושים שנערכו, אחר מילות מפתח מסוימות, גוגל כבר יודעת לאילו אחוזי הקלקה לצפות למשל, לחיפוש של ביטוי מפתח מסוים, במקום השני יש לצפות ל-30% הקלקה, אך לאחר מאות ואפילו אלפי חיפושים של אותו ביטוי מפתח.

החשיבות של Meta description בדירוג גוגל

תגי meta משמשים לתיאור דף, מילות המפתח שבו ישנם פרטים נוספים כמו מחבר הדף ועוד. תגי ה- Meta נמצאים בראש הדף. מנועי החיפוש, מבצעים שימוש בתגי meta על מנת לדרג ולהציג את תוצאות החיפוש באתר. תגים אלה, מייצגים את תוכנו של הדף ולכן, מומלץ לדאוג לכתוב אותם נכון ככל שניתן. ישנן דפוסי התנהגות גולשים באתר כפקטור מכריע על דירוג בגוגל, גורמים לנו לאסוף מידע ולשלוח אותו אל גוגל אנליטיקס. בדרך זו, אנו נוכל למדוד פעולות שונות של הגולשים, כמו לחיצה על באנר פרסום, צפיה בהודעת מערכת ולאסוף נתונים שונים על הגולשים כמו: עיר המגורים והמין שלהם.

מה נחשב בעיניי גוגל כפרמטרים התנהגותיים?

אחוז ההקלקה בדף התוצאות של גוגל= התנהגות גולשים. זמן השהייה באתר, מספר הדפים שנצפו, אחוזי נטישה, כל אלה הם הפרמטרים לגבי התנהגותם של הגולשים בגוגל. גוגל, תמיד לוקחת בחשבון את התנהגותם של הגולשים במיוחד, כאשר מדובר על אחוזי הקלקה{CTR}. השאלה היא, כיצד ניתן לשפר את אחוזי ההקלקה בתוצאות החיפוש לפוסטים ולעמודים השייכים לאתר שלכם? התשובה היא ברורה באמצעות תיאור קצר ויעיל שיניע לפעולה. ככל שיותר גולשים יקליקו על תוצאות האתר שלכם בגוגל, כך האתר שלכם ייחשף בפני יותר גולשים ומחפשים ותגיע אליכם יותר תנועה לאתר. תוצאות החיפוש בגוגל, מכילות ארבע שורות, השורה הראשונה, היא כתיבת התוכן כמו עמוד או פוסט ושתי שורות הן תוכן של META DESCRIPTION, מה שגורם להשפעה גדולה על אחוז ההקלקות.

אם גללתם עד כאן, כדאי שנשוחח...
We should talk