חשיבותה של אופטימיזציה לאתר

הדבר הראשון והכי חשוב שאנחנו צריכים לעשות עוד לפני עבודת ה – SEO כמו קישורים חיצוניים, החלפות קישורים וכן הלאה הוא אופטימיזציה נכונה לאתר שזה אומר בעצם לבדוק את הדברים הבאים – title, description ו – keyword density, ישנם עוד מספר פרמטרים חשובים שגם עליהם ניתן הסבר בהמשך, אבל עד אז בואו נעשה רגע סדר בדברים:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
חשיבותה של אופטימיזציה לאתר
 • Title – הכותרת בלשונית היא אחד הדברים היותר חשובים שיש לבצע להם אופטימיזציה, אחרי הכל בתוצאות החיפוש כאשר גולש מחפש מילת מפתח מסויימת, במידה ואנחנו נופיע כאשר הוא מפש את אותה מילת מפתח, הדבר הראשון שהוא יראה זה את ה- title שהיא בעצם הכותרת של העמוד, כותרת העמוד צריכה להיות בין – 60 ל- 65 תווים אנחנו נרצה תמיד ליצור כותרת מושכת ש – "תקרוץ" לגולש ותתן לו את החשק ללחוץ דווקא על האתר שלנו, חשוב מאוד לציין שכאשר אנחנו כותבים title לעמוד שלנו, נדאג שמילת המפתח אותה אנו מקדמים תופיע ראשונה ב – title לדוגמא אם אנחנו מקדמים את הביטוי "שיווק באינטרנט", נרצה שהביטוי שיווק באינטרנט יופיע ראשון ב – title ואחריו יבוא משפט שיגרום לאותו גולש ללחוץ על הכותרת שלנו.
 • Description – התיאור של האתר שלנו בתוצאות החיפוש חשוב מאוד! זה אחד הפרמטרים שיגרמו לגולש להיכנס אלינו לאתר או לא, אנחנו נירצה ליצור תיאור רלוונטי ומושך לאתר שלנו, אחד כזה שימשוך את הגולש לכיווננו, חשוב ליצור description  מושך, מילת המפתח שאנו מקדמים צריכה להופיע 1-2 פעמים ב – description לא יותר, אנחנו יכולים להכניס עד 156 תווים ב- description לא מעבר לזה אחרת התיאור שלנו לא יופיע כמו שצריך בתוצאות החיפוש או גרוע מזה google כלל לא יתייחס אליו ויקח משפט מתוך המלל עצמו שמופיע בעמוד, את זה אנחנו לא רוצים!
 • Keyword density – צפיפות מילות המפתח בתוך המלל של העמוד, פעם כדי לקדם עמוד ספיציפ במילת מפתח ספציפית היו פשוט דוחסים את אותה מילת מפתח שוב ושוב בתוך המלל, היום לאחר שגוגל הוציא מספר עדכונים ששינו את כל האלגוריתם שלו, זה כבר לא כך. כשאר אנחנו כותבים מלל על מילת מפתח מסויימת, אנחנו נרצה שאותה מילת מפתח תופיע 3-4 פעמים בתוך המלל (אני מדבר על מלל של מינמאלי של 500 מילים, הכל יחסי כמובן), מעבר לזה (לדעתי) זה כבר דחיסה מיותרת של מילות מפתח, keyword density זה גם משהו שחשוב מאוד להקפיד עליו, לא פעם ולא פעמיים כאשר ראיתי שהעמוד שלי לא מתקדם למרות שעשיתי לו אופטימיזציה מלאה, הורדתי טיפה את הצפיפות של מילת המפתח, שבוע עד שבועיים לאחר מכן בד"כ הייתי רואה שינוי לטובה.

  מאט כץ הוא בכיר ב – google ששופך קצת אור על הדברים:
 • תוכן (מלל) – אין שום וויכוח בין מקדמי אתרים על המשפט הבא: התוכן הוא מלך ה – SEO!
  במשפט אחד – אין תוכן אין תוצאות! התוכן הוא אחד הפרמטרים הכי חשובים אם לא הכי חשוב ל – SEO, אם יש לנו תוכן מקורי ואיכותי רוב הסיכויים שגוגל יתעדף אותנו בתוצאות החיפוש מאשר אתרים אחרים, ככל שהתוכן יהיה איכותי ויספק מידע רלוונטי לגבי אותו נושא שאנו רוצים לקדם, כך גוגל יתעדף אותנו בתוצאות החיפוש. כמובן שלעולם אבל לעולםםםם, אנחנו לא נשתמש בתוכן מאתרים אחרים, מה שנקרא בעצם תוכן מועתק, כי גוגל פשוט "יבעט" אותנו אחורה. אני אישית חושב שצריך לכל מילת מפתח שאנו רוצים לקדם מאמר של 500 מילים, לא פחות ולא יותר, חשוב מאוד גם להכניס בתוך התוכן מילים נרדפות לאותו ביטוי שאנו מקדמים!
 • תמונות עם ALT באתר – חלק חשוב מהאופטימיזציה הוא תמונות, תמונה היא בעצם הדרך שלנו להמחיש את הנראות של הביטוי אותו אנחנו מקדמים, ישנם המון אתרים מהם תוכלו לקחת תמונות חינמיות, יש גם כאלה יותר איכותיות בתשלום, אבל מה שאנחנו באמת רוצים זה תמונות מקוריות, תמונות כאלה נוכל להשיג מאותו לקוח שאנו מקדמים במידה ויש לו.
  כאשר נטמיע תמונה בדף שאנו רוצים לקדם, חשוב שיהיה לה TITLE ו – ALT, 2 הנ"ל בעצם באים לתאר ולהמחיש את מה שאנחנו רואים בתמונה.
 • מהירות האתר – מהירות האתר היא אחד הפרמטרים החשובים ל – SEO, מהירות האתר היא חלק מחוויית המשתמש וחווית המשתמש הוא הדבר ש – google הכי מקפיד עליו, חווית משתמש טובה = תיעדוף בתוצאות החיפוש! אם לאתר שלכם לוקח מיליון וחצי שנה לעלות קרוב לוודאי שה – bounce rate שלכם יהיה בשמיים, אף גולש (גם אנחנו) לא רוצה להתקע אם אתר שלוקח לו 3 שעות לטעון כל דף ודף, זה פשוט מדכא! ישנם מספר אתרים בהם נוכל לבדוק את מהירות האתר שלנו, אחד מהם והמועדף עליי אישית הוא GTmetrix, הוא נותן אינידקציה מלאה לגבי האתר שלכם, דרכו תוכלו לבדוק מה קורה עם האתר שלכם, למה הוא איטי? מה צריך לתקן? ומה אפשר לשפר?
GTmetrix

אלה הם הדברים המינימליים שאתם תצטרכו לעשות כדי שהאתר שלכם יקבל boost בתוצאות החיפוש. אהבתם? שתפו!

אם גללתם עד כאן, כדאי שנשוחח...
We should talk
Start a Project
חשבנו על זה, והגיע הזמן שנדבר