שיווק במנועי חיפוש

לפני מספר שנים, בעלי עסקים קטנים השקיעו חלק נכבד מהתקציב שלהם בתחום של שיווק במנועי חיפוש. מטרתם הייתה להשיג את דירוג החיפוש הגבוה ביותר האפשרי, על מנת ללכוד כמה שיותר תנועה אורגנית. אם הם ביצעו עבודה טובה, הם הוצבו בעמוד הראשון של תוצאות החיפוש של גוגל, אשר דרכו התרחשו רוב הקליקים על מודעות ופרסומים. הם יכלו אף לפרוץ אל חמשת המקומות הראשונים הנחשקים. שיטה זו הייתה נהוגה בקרב שבעים אחוזים מתנועת חיפוש רישומים אורגנים.

בשנה האחרונה, ברור כבר לכל או רוב מקדמי האתרים, כי מנועי חיפוש מהווים בעיקר פלטפורמת פרסום. ניתן פשוט לשלם עבור מודעות רישום מוצר או מודעות תשלום על פי קליק, אם בעל העסק רוצה להתבלט.

כיצד עובדת אותה שיטת שיווק במנועי חיפוש?

הודות למנועי חיפוש, שיטת השיווק של תשלום עבור כל קליק, היא מעשית עבור מפרסמים. ביום רגיל, עשרות אלפי מבוגרים משתמשים באינטרנט בחיפוש אחר עסקים, מוצרים ושירותים. יותר ויותר צרכנים מבצעים את רכישותיהם באמצעות האינטרנט. החוכמה היא לדעת למשוך את תשומת ליבם.

שיטת השיווק של תשלום עבור כל קליק נמצאת בשימוש מזה זמן, אך קיימת שיטה חדשה אשר מאפשרת למפרסמים למקד את מודעות הפרסום, באופן תשלום המבוסס על ביצועי המודעות, ולהגיע ביעילות אל הצרכנים המחפשים שירותים מסוימים.

כך עובדת שיטת התשלום על פי קליק: הגולש מזין שם קטגוריה, למשל ‘פרחים’, ומקליד את שם העיר. בתוך שניות, מופיעים רישומי חברות בעלות קישור המכיל מידע מפורט אודות המפרסמים, והמפרסמים משלמים רק כאשר הצרכנים הקליקו על המידע המפורט.

מנועי חיפוש דוגמת גוגל, יאהו ובינג, מהווים ערוץ חשוב יותר ויותר עבור מפרסמים על מנת להגיע אל הצרכנים.

מתן עובדות ללקוחות

תשלום עבור כל קליק, מספק מידע אודות העסק ללקוחות הפוטנציאליים. חלק ממנועי החיפוש מספקים למפרסמים אפשרות בניית פרופיל עסקי ללא תוספת תשלום. הפרופיל כולל פרטי יצירת קשר, שעות פעילות, אפשרויות תשלום, מפות, וקישורים לכתובות דואר אלקטרוני ואתרי אינטרנט.

שיווק באינטרנט ובמנועי חיפוש מהווה דרך להודיע לגולשים על האתר העסקי. שיטת התשלום על פי קליק היא אחת הדרכים המהירות ביותר לגרום לתנועה גדולה, ומקדם האתרים יכול לחזות תנועת גולשים ממוקדת באתר.

אין להתעלם מקידום אתרים

בעלי עסקים זקוקים לשירותי קידום אתרים. עדיין יש לספק תוכן טוב עבור המוצרים ודפי הקטגוריות באתר, היות וזה מה שהגולים מבקשים לראות כאשר הם מגיעים לאתר. כך גדלים הסיכויים לסגירת המכירה. עדיין יש להקפיד על קישורים נכנסים משותפים, בלוגים ומדיה חברתית, אך על מקדם האתרים למנף קישורים אלו כהפניות ממספר רב של ערוצים. התוכן המתפרסם בפייסבוק, למשל, עשוי להשפיע על רכישה עתידית. לכן פשוט יותר להציגו כקישור ממוקד.

Save

משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן