קידום אורגני בגוגל

הדרך הכי נפוצה להגיע לקהל הרחב היא קמפיין מבוסס מכירה פומבית בגוגל AdWords או (Search Engine Marketing (SEM – המינוח אליו מתכוונים רבים מן האנשים המדברים על (Search Engine Marketing (SEM וטועים בהגדרתם. מאמר זה יכלול הסבר כללי טיפים ופירוט אסטרטגיה למחקר מילות מפתח.

למרות שקמפיין קידום ממומן בגוגל AdWords הכי נפוץ והכי מוכר להשגת תנועה רלוונטית הוא גם הבלוף הכי גדול, ולא בגלל שלקידום ממומן בגוגל זו טעות, נהפוכו – קמפיין ממומן בגוגל יכול לעשות פלאים עבור העסק שלכם אבל הוא תלוי במספר גורמים אחרים שבלעדיהם, וכמו שקרה לרבים שפגשתי במהלך דרכי, פשוט ישרוף לכם את הכסף.

אז במה תלוי קידום ממומן בגוגל?

דבר ראשון, קידום ממומן בגוגל אפקטיבי מחייב Onsite SEO.
דף הנחיתה חייב להיות מותאם מהכותרת המופיעה בלשונית של הדפדפן לכותרת הראשית וכן הלאה.

* קידום ממומן בגוגל ללא התאמה מלאה של דף הנחיתה למנועי חיפוש יוביל אתכם לשלם מחירים גבוהים בהרבה מאלו המתחרים עמכם על אותם מילות מפתח עבור המקומות הראשונים. אם תפגשו באיש קידום אשר לא יבקש תחילה גישה לקוד עמוד הנחיתה שלכם, חייכו חצי חיוך ותדעו כי פגשתם שרלטן.

דבר שני וחשוב לא פחות היא התוצאה האורגנית של האתר שלכם. ככל שהתוצאה האורגנית שלכם גבוהה יותר (התוצאה הטבעית שלכם בגוגל) כך תשלמו פחות ופחות על אותה התחרות. בעצם ה-Search engine results page הוא הדף המדובר אותו מפיק גוגל עבור מילת חיפוש מורכבת מתוצאות המשקללות ממכירות פומביות ותוצאות אורגניות. פשוט ישרוף לכם את הכסף…

איך זה עובד?

מפרסמים מקימים קמפיינים ממומנים בגוגל AdWords המורכבים ממודעות ובהן מלל שיווקי וקישור לדף הנחיתה המבוקש, וקובעים סכום מקסימלי אותו הם מוכנים לשלם עבור כל הקלקה. בעת חיפוש, האלגוריתם של גוגל מחשב את התוצאה האורגנית ביחד עם טיב המודעה (יוסבר בהמשך) ומחליט כמה על המפרסם לשלם עבור מקום מסוים בדף כזה או אחר.

מה גוגל רוצה?

בראש ובראשונה גוגל רוצה להמשיך ולהיות מנוע החיפוש הרלוונטי ביותר, ולכן אתם (בעלי האתרים) צריכים לשכנע אותה שכדאי לה לדרג אותכם במקומות הראשונים, הוכחת רלוונטיות והדרכים השונות לבצע פעולה זו מעסיקים את מומחי הקידום כבר מתחילת הדרך. גוגל רוצה לכוון את הגולש שלה למשאלת ליבו בצורה הכי ברורה ופשוטה שתיתכן, לדוגמא אם אתם מפרסמים טיולים מאורגנים לבר-מצווה גוגל מצפה מכם שהכותרת של המודעה שלכם בגוגל adwords תהיה מורכבת מהמילים טיולים מאורגנים לבר-מצווה, שהלינק המוביל לדף הנחיתה יכיל מילים אלו ושהכותרת הראשית בדף הנחיתה תהיה לא אחרת מטיולים מאורגנים לבר מצווה, מבחינת גוגל אם כל הנ"ל מתקיימים, כנראה שאתה באמת מנסה לשווק טיולים מאורגנים לבר מצווה ולכן תדורג גבוהה יותר מ"טיולים מאורגנים" עבור אותה שאילתת חיפוש.

מבנה הקמפיין

קמפיין או מסע פרסום בעברית זכה מורכב מקבוצות מודעות או ad groups כל קבוצת מודעות מורכבת ממספר מודעות כאשר כלל המודעות מופיעות עבור חיפושים מילות המפתח אשר הוגדרו לקבוצת המודעות.

אסטרטגיה

באופן כללי, אני ממליץ לחלק את שיווק האתר שלכם ב-AdWords לשלושה מסעות פרסום נפרדים מכמה סיבות שונות, מסע הפרסום הראשון שאני ממליץ להקים הוא מסע המוקדש אך ורק למותג שלכם וזאת כדי שלא יתקיים מצב בו גולש מחפש "חזי טיולים" ולא מוצאים אותכם ברשת, חוסר נוכחות ברשת משדר חוסר מקצועיות וחוסר אמינות, הרי התרגלנו למצוא הכל ברשת ולכן מה שלא מופיע במידה מסוימת מאבד את הלגיטימציה לשרירות וקיימות.

שני מסעות הפרסום הבאים הם בעצם המסע השיווקי שלכם, שם מונח רוב כספכם והם מכוונים לאותו מקום אך מופרדים בשל מילות המפתח אותם הם מטרגטים. ניצור שני מסעות פרסום שונים אשר האחד מכוון למילות חיפוש בעלות תחרות גבוהה והשני מכוון למילות חיפוש בעלות תחרות נמוכה. ע"י חלוקה זו אנו בעצם יכולים לחלק את התקציב ולבקר אותו. יכולת זו היא רלוונטית וזאת מאחר ונניח שהתקציב היומי שלי עומד על 100 שקלים ליום פרסום, ונניח שאני מתחרה בשוק בו התחרות ברשת גבוהה כמו, בניית אתרים או עריכת דין, התקציב היומי שלי יכול להיגמר תוך כמה הקלקות בודדות ומסע הפרסום יעצור לאותו היום.

* חלוקה נכונה של מילות מפתח מבטיחה לי את היכולת להישאר באוויר לאורך זמן ממושך יותר.

כמה טיפים להגדרות ברמת מסע הפרסום

בעוד במסע הפרסום של המותג הייתי בוחר בסוג הרשת "רשת החיפוש עם הרחבה לרשת המדיה – כל התכונות" וזאת על מנת להגיע לחשיפה גבוהה למותג עבור אנשים המחפשים חיפושים דומים בשני המסעות השיווקים לאתר הייתי בוחר ברשת החיפוש בלבד ע"מ להגיע לתוצאות רלוונטיות יותר ולחסוך כסף. עבור מכשירים יש לשנות ולהתאים תוספת אחוזים ע"מ להתחרות בתחרות המובייל, גלישה במובייל נוחה פחות מגלישה במחשב, איטית יותר ודורשת יותר מהגולש לכן המקומות מעבר למסך הראשון זוכים לאחוזים נמוכים יותר. בשפות חשוב לבחור את השפות הרלוונטיות לקהל היעד אותו אתה מטרגט, אם ישנן אוכלוסיות בארץ שהסיכוי שהחשיפה שלהם למוצר שלך תועיל לך פחות אולי כדי ולא להיחשף אליהן מלכתחילה.

 

צור תוספי מודעות. תוספי מודעות או Sitelinks הם דרך מעולה להציג דריכת רגל רחבה יותר בתוצאת חיפוש.

קידום ממומן בגוגל

 

קבוצות מודעות, מודעות ומילות מפתח בתחום של קידום ממומן בגוגל

כפי שכבר הבנו, מילת המפתח כאן היא רלוונטיות.

גוגל משקלל הכל ונותן ציונים לכל פעולה שתעשה. ציון למודעה (אותו ניתן לראות), ציון משוקלל לקבוצת המודעות וציון כולל למסע הפרסום ובכלל, ציון ל-Account שלך כמפרסם. לציונים הללו מן הסתם השפעה ישירה על כמה שתשלם כדי לדרג במקומות הראשונים. באופן כללי יש לחלק את מסע הפרסום לכמה שיותר קבוצות מודעות כאשר הכלל המנחה הוא איגוד מילות המפתח לקבוצות כמה שיותר חופפות, לדוגמה אצלנו בקמפיין עבור מילות המפתח "עיצוב אתר" ו"עיצוב אתרים" נפתחה קבוצת מודעות ועבור "בניה ועיצוב אתרים" נפתחה קבוצה שונה או לדוגמה נוספת אם אני מוכר נעליים, עבור נעלי נשים, נעלי גברים, ונעליים לגמדים אצור קבוצת מודעות שונה.

ככל שמילות המפתח חזקות גובר הצורך בהפרדה לקבוצות מודעות שונות, כל קבוצת מודעות מקבלת מספר מודעות אשר מילות המפתח הרלוונטיות מופיעות בה שוב ושוב, יש לשמור על קשר הדוק וישיר בין המודעה, כותרתה ומילות המפתח עליהן היא חולשת. ככל שהקשר הדוק יותר המודעה תקבל ציון גבוה יותר, ואת היתר אפשר כבר לנחש.

כמה טיפים למודעה נכונה

  • כלול את מילות המפתח בכותרת ובמלל המודעה
  • כלול קריאה לפעולה "לחץ כאן"
  • בדוק את מודעות מתחריך וצור בידול
  • גוגל מתירה לך 25 תווים בכותרת ו35 תווים במודעה, גש לעניין!
  • בצע משחק בין הכותרת לגוף המודעה הצג בעיה ופתרון, שאלה ותשובה, צורך ותועלת.
  • הצג את עמוד המוצר / שירות ב-Display URL ולא את עמוד דף הבית. ל-URL חשיבות לא בטלה ו-URL אשר מציג את מילת המפתח ישפר באופן לא מבוטל את דירוג המודעה.

חשוב, חשוב, חשוב!

יש לעקוב באופן שוטף, במיוחד בתחילתו של הקמפיין ולחפש מילות מפתח שליליות. מילות מפתח שליליות הן מילים אשר בצירופן מגיעה אליך תנועה לא רלוונטית. תנועה לא רלוונטית יכולה להיות קטסטרופלית מאחר ואתה בתור מפרסם משלם על כל הקלקה (PPC) והגולשים מצידם מגיעים לדף שאין להם כל עניין בו. התוצאה היא שהגולש יעזוב את הדף במהרה מה שיגרום ל-Bounce Rate גבוה. Bounce Rate גבוה יפגע בדרוגך ויגרום לך להוציא יותר כסף עבור כל קליק, לכן חשוב וכדאי לבצע מעקב אחר מילות מפתח אלו ולבודד אותן.

הקסם

כל אחד יכול להקים מסע פרסום בגוגל אך ההבדל בין קמפיין אפקטיבי ללא בהחלט תהומי.

קצת העשרה על Amazon Long Tail

אמזון ענקית הרשת עלתה על מודל כלכלי שהוא לא פחות מגאוני, כיום אמזון מכניסה סכומים משמעותיים ביותר ממכירות היקפיות עבור מוצרים שבקושי יש להם ביקוש. איך הם עושים זאת ?

ניקח לדוגמה חנות ספרים, וכמו כל חנות המקום מוגבל. כל ספר על המדף חייב להצדיק את היותו על המדף או במילים אחרות – "לשלם את השכירות" עבור המשבצת שלו. כתוצאה מכך חנות הספרים נאלצת לצמצם את היצע הספרים שלה ולהציג רק את רבי המכר אותם רוב הציבור המעוניין בספרים ישמח לקנות. הספרים היותר "ניטשיים" נאלצים לוותר על מקומם.
אבל מה עם לא היה דבר כזה "מקום בחנות"? כאן בדיוק נכנסת הרשת לתמונה והמודל ארוך הזנב של אמזון גונב את ההצגה. אם לא הייתה לי הגבלת מקום יכולתי למקור את כל הספרים אשר יצאו לאור אי פעם, וללא כל צורך בהצדקה של מקום על המדף אין זה משנה לי בכלל כמה קונים. מספיק שקנה לקוח אחד והרווח הוא נקי. אמזון בעצם עושה היום הכנסות השוות למכירות רבי המכר ממכירות נישה.

אוקי, סיפור הצלחה נחמד, איך זה קשור לתחום של קידום ממומן בגוגל?
זה היופי! את מודל הזנב הארוך של אמזון ניתן בעצם ליישם עבור כל מוצר מידע.

* פרסום אפקטיבי בגוגל הוא להביא את מילות המפתח ה"נישטיות" ולמשוך מהם ביחד תנועה השווה לתנועה אותה אתה מצפה להביא ממילות המפתח הדומיננטיות בתעשייה.

בתור מפרסם בגוגל אני חייב לעצור לרגע ולחשוב מהן מילות המפתח המגלמות את הזנב הארוך שלי.

הלכה למעשה, מחקר מילות המפתח

מעבר לחלוקה לקבוצות מודעות לפי רלוונטיות כמו שהוסבר בתחילת המאמר ישנה עוד חלוקה אותה חשוב לבצע ובעצם בה קורה כל הקסם.

מחקר מילות מפתח המבוצע בצורה נכונה נראה כך:

מצא את מילות המפתח הדומיננטיות עבור התעשיה בה את פועל וטרגט אותן לדף הבית, בין 3-5 מילים אשר התחרות בהן גבוהה אך מניבות תנועה ענפה ואנו חייבים להראות בהן נוכחות. עוד חשוב לציין כי הדירוג עבור מילות מפתח אלו יהיה נמוך בהתחלה ויתחזק ככל שנפרסם זמן רב יותר ונבסס את אתרינו כרלוונטי (תקופה של כמה חודשים לפחות).

מילות מפתח בהן התחרות עדיין גבוהה הן ספציפיות יותר, והן בעצם הקטגוריות או השירותים אותם החברה מציעה. לכל מודעה החולשת על קטגוריה נצמיד עמוד נחיתה מתאים. הדוגמה הכי פשוטה היא לחלק לפי תפריט הניווט הראשי באתרכם, הרי שם כבר ביצעתם חלוקה זו. כאן רוב מקדמי האתרים עוצרים, בטעותם הם מפספסים הרבה תנועה שמה לעשות צריך "קצת לחפור" כדי להשיג אותה.

מילות מפתח בעלות תנועה בינונית/נמוכה ותחרות נמוכהאלו מילות המפתח החשובות והמשתלמות ביותר לטירגוט, הן בעצם וואריאציות של המוצרים והשירותים שלכם, דוגמאות ספציפיות של שימוש, לדוגמא, אם אנו מוכרים "טיולי קייקים", כאן נטרגט "טיולי קייקים בחגי תשרי"

מילות מפתח המציעות תשובה לבעיה – אתה מכיר את העסק שלך טוב מכל מקדם, אתה מכיר את לקוחותיך את רצונותיהם ואת תיסכולם טוב מכל מקדם, כאן זו ההזדמנות שלך להבדל מהם ובאמת למצוא את המילים אשר מגיעות ללקוחותיך שעליהן אף אחד לא יחשוב, לדוגמא פשוטה, אם אני בעל מכון כושר, בעוד שמילות המפתח העיקריות שלי יהיו "מכון כושר" "כושר" "התעמלות" וכדומה, כאן יופיעו מילות מפתח כגון "איך להרזות" "לרדת 10 קילו בשבוע" וכדומה.

מינוחים טכנים מינוחים הקשורים באופן עקיף לעשייה שלך וידועים רק על ידי אלו העוסקים בתחום או מתעניינים בתחום.

מילות מפתח בעלות תחרות נמוכה יובילו אותכם לדירוגים גבוהים בזמן קצר יותר ויעזרו לכם לבסס את אתרכם בעיני גוגל. מאחר שכל המילים רלוונטיות לאותו התחום, דירוג עבור המילים בעלות התחרות הנמוכה ישפיע באופן ישיר על הדירוג עבור המילים בעלות התחרות הגבוהה וזאת מאחר וגוגל יראה בכם "Authority Site".

עד כאן על קידום ממומן בגוגל.

כמו שציינתי בהתחלה, עשה זאת אך ורק כאשר אתרך מותאם באופן מלא והתכנים בו מלאים עשירים ורלוונטים. אני רואה פרסום ב- AdWords כמוצר משלים לקידום אורגני וקידום בפייסבוק.

לבצע קידום ממומן Stand Alone הוא צעד פחות משמעותי בו תשלם יותר עבור פחות

לקבלת מידע נוסף פנו אלינו לחברת STG ונשמח לבצע עבורכם קידום ממומן בגוגל בצורה הכי מקצועית!

Save

Save

Save

קצת על קידום ממומן

 

מנועי החיפוש מציגים בתוצאותיהם הראשונות את הלקוחות המעוניינים לשלם להם עבור הצגתם במילות חיפוש אלה.

מיקום האתר בתוצאות חיפוש אלה תלוי בסכום בו הלקוח מוכן לשלם למנוע החיפוש עבור הצגתם במילים אלה.

מטרתנו בקידום ממומן היא לקבל את התנועה האיכותית ביותר של גולשים, בהשקעה הנמוכה ביותר. שיווק מקצועי ואסטרטגי של חברתנו מצליח להשיג ללקוח את החזר ההשקעה הגבוה ביותר עבורו.

Maximize your marketing potential

at minimum cost

כיצד אנו עושים זאת?

ניהול קמפיין שוטף

אחרי שהקמפיין עלה לאוויר מתחילה הפעילות האמיתית. בשלב זה מתחילים להגיע נתונים ומדדים המאפשרים לנתח את הקמפיין. יש לחזק מסרים וביטויי מפתח שהצליחו, ולשנות מסרים או ביטויי מפתח שלא עמדו בציפיות. שינוי ובחינה מתמדת מבטיחים החזר השקעה גבוה לאורך זמן.

צוות הקמפיינים שלנו מנתח בזמן אמת נתונים המגיעים מהקמפיין שלך, ומבצע אופטימיזציה לאור נתונים אלה לכל אורך הקמפיין.

חיבור מסרים עיקריים וביטויי מפתח

מסרים וביטויי המפתח של הקמפיין נגזרים מאסטרטגיית הפרסום שנקבעה. דרך חשובה היא לייצר מסרים שונים לביטויי מפתח שונים. ככל שהמסר מתאים באופן מדויק לביטויי המפתח – אחוז הלקוחות הפוטנציאלים שיקליקו על מודעתך גדול יותר.

צוות הקמפיינים שלנו יחבר עבורך מסרים שיווקיים וביטויי מפתח ממטרתם למקסם את החזר ההשקעה בקמפיין.

מחקר ובניית אסטרטגיה

מה מטרת הקמפיין שלך? מי הלקוחות הפוטנציאלים? מה התקציב שלך? מה ייחשב כהצלחה בעיניך? רק מי שמבין את העסק שלך כמוך יוכל לבנות קמפיין איכותי, והכי חשוב – מביא לקוחות.

צוות של הקידום הממומן יבנה בעזרתך את מטרות הקמפיין, אפיון קהל היעד, ניתוח דמוגרפי, ניתוח מתחרים ומדדי הצלחה לקמפיין.

משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן