פרסום בגוגל

פרסום בגוגל הוא תכנית של גוגל לפיה בעל עסק יכול לפרסם מודעות תשלום על פי כל קליק על הפרסומת שלו, אשר מעבירה את הגולש אל האתר.

מקדמי אתרים חייבים לעמוד במדיניות הפרסום של גוגל, ולהקפיד שגם האתרים אותם הם מפרסמים יצייתו לאותה מדיניות. גוגל מעניק דירוג עבור כל מודעה אותה הוא מציג כאשר לכל מילת מפתח קיים פרמטר בעל ציון איכות. ציוני האיכות נעים בין אפס לעשר, כאשר עשר מייצג את הציון הטוב ביותר אותו ניתן להשיג. ציון איכות המודעה מהווה חמישים אחוזים מסך הדירוג הכולל של המודעה, לכן בעת הצבת פרסום בגוגל, על מקדם האתרים לדרג את המודעה במקום הטוב ביותר באמצעות הדגשת ציון איכות גבוה ככל הניתן. הציון מתקבל באמצעות אופטימיזציה אותה מבצע מנהל המוסמך בקמפיינים פרסומיים בגוגל.

תנאים מוקדמים לפרסום בגוגל

על מנת להרוויח מפרסום בגוגל (Google AdSense), על מקדם האתרים לדאוג לתנועה משמעותית באתר, אחרת גולשים לא יקליקו על המודעות. קידום אתרים בגוגל בטכניקות ייחודיות, שיווק במנועי חיפוש ובמיוחד מאמרים אינפורמטיביים, יביאו יותר תנועה לאתר. יש להקפיד כי המודעות יכילו טקסט מושך עם השכר הגבוה ביותר עבור כל הקלקה (PPC), ואז יש להציב את דפי האינטרנט של האתר, כך שהמודעות יתמזגו עימו. מחקרים גילו כי אנשים גולשים המבקרים באתרים המכילים מודעות צבעוניות שאינן מסונכרנות עם צבעי האתר, נוטים לפתח “עיוורון מודעה”. כלומר, לא משנה כמה תנועה מגיעה לאתר, רוב הסיכויים שהגולשים יתעלמו מהמודעות. אם בעל האתר לא קיבל קליק, משול הדבר כאילו לא עשה מאומה.

פרסום בגוגל כמקור לרווחיות

גוגל מציע מספר אפשרויות להנבת רווחים מהפרסום כגון: Google AdSence לתוכן – מגוון רחב של מודעות בגודל ובגרפיקה להצבה בתוכן זמין. המודעות יכולות להיות מודעות טקסט, מודעות תמונה או שתיהן, אשר מציינות את דרישת בעל העסק. מודעות יחידות הן מודעות מלאות. יחידות קישור הן פשוט רצועת קישורי טקסט עליה יתכן שהגולשים יקליקו. גוגל מאפשר להציב עד שלוש יחידות מודעות, ויחידת קישור אחת בכל עמוד באתר, בתנאי שההתנהלות מבוצעת על פי המדיניות, הן עבור הפרסום והן עבור מקדמי האתרים.

Google AdSense לחיפוש

באפשרות זו ניתן להציב את תיבת החיפוש באתר. כאשר גולש נכנס לאתר ומבצע חיפוש, נפתח דף תוצאות, אשר מארח את מודעות התשלום עבור כל קליק נוסף. ניתן להתאים אישית את ערכת הצבעים של דף תוצאות החיפוש, כך שישתלב בהרמוניה עם האתר.

הפניות גוגל

זוהי דרך להרוויח כסף באמצעות פניה לגולשים להשתמש במוצרי גוגל, דוגמת Adwords, AdSense, סרגל הכלים של גוגל ותוכנות אחרות אותן הוא מציע. בדיוק בדומה לשיטת הפרסום, גוגל יוצרת את הקוד אותו מדביק מקדם האתרים למיקום הרצוי בדף האינטרנט. ניתן לבחור מתוך מגוון רחב של כפתורים וקישורי טקסט צבעוני שונים. לדוגמה, אם גולש ניגש לאתר, מקליק על הקישור ונרשם לחשבון הפרסום, ניתן לקבל מגוגל תשלום עבור הפרסום. זהו רעיון נהדר, היות וניתן אף להרוויח בכל מקרה אם הגולש רכש את המוצרים.

Save

משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן