עדכון פינגווין

ניתוח תנועת גולשים הוא סוג מיוחד של דפוסי תקשורת בין גופים ברשת. בתהליך זה משוגרות הודעות לאינטרנט על מנת להסיק מידע אודות דפוסי תנועת הגולשים. הדבר עשוי להתבצע גם כאשר המסרים מוצפנים ואינם מפוענחים. באופן כללי, ככל שגדל מספר ההודעות שנצפו, ניתן להסיק מהתוצאות לגבי גודל התנועה. התהליך מאפשר לדעת מי מדבר עם מי, מתי, ובמשך כמה זמן. כשגרת היומיום, מקדם האתרים יכול לסקור תרשימים אלו ולהבחין בדפוסי פעילות הרשת ממארחים ורשתות, כולל כמות, גודל, ניצול רוחב פס, חיבורים לשעה ועוד. לאחר התוודעות לניצול הבסיסי של הרשת, הוא יהיה מסוגל לזהות במהירות חריגות בקשרים בין מארחים ורשתות, ולהבחין בגורמים אשר עשויים להצביע על מארחים הנמצאים תחת מתקפה או שהפכו למסוכנים.

כיצד לבצע ניתוח תנועת גולשים?

לפני שניתן לבצע שימוש מלא בכלי זה, יש להבין כיצד לפרש את נתוני ניתוח תנועת הגולשים. רוב החברות של שיווק אתרים באינטרנט יספקו לבעל האתר מידע אודות תנועות אינטרנט בסיסיות, אותן יש לפרש ולבצע שימוש רלוונטי בנתונים. יחד עם זאת, הנתונים המתקבלים מחברות קידום אתרים עשויים להיות מכריעים אם בעל האתר אינו מבין כיצד ליישם אותם לעסק הספציפי שלו ולאתר האינטרנט שלו. לכן יש להתחיל עם בחינת נתוני הגולשים הממוצעים הבסיסיים ביותר על בסיס יומי, שבועי וחודשי. נתונים אלו מהווים את המדד המדויק ביותר לפעילות האתר.

יש להתבונן על התנהגות הגולשים ברגע שהם מגיעים לאתר על מנת לאמוד את אפקטיביות האתר באופן מדויק.

המטרה היא להשתמש בנתונים הסטטיסטיים של ניתוח תנועת גולשים על מנת להבין את איכות האתר וכיצד הוא עובד עבור הגולשים. דרך אחת לקבוע זאת היא לברר כמה זמן בממוצע מבלים הגולשים באתר. אם משך הזמן הוא קצר יחסית, בדרך כלל מעיד הדבר על בעיה בסיסית, והאתגר הוא להבין את הבעיה.

יתכן שמילות המפתח מכוונות אל הסוג הלא נכון של גולשים, או שעיצוב האתר מבלבל או מפחיד וגורם לגולש לצאת במהירות. יש להשתמש בתוצאות ניתוח תנועת הגולשים על מנת לאתר בעיות ספציפיות, ולפתור אותן, תוך הסקת מסקנות לעתיד. שימוש בנתונים סטטיסטיים של תנועת הגולשים הנתונים הסטטיסטיים של תנועת הגולשים עשויים לסייע בקביעת אזורים אפקטיביים ויעילים באתר. אם קיים בו דף חשוב, אך המבקרים יוצאים ממנו במהירות, יתכן שיש לטפל בו מחדש. ניתן, למשל, לשקול לשפר את מראה הדף או את ידידותיות הנגישות למידע אותו הוא מכיל. אם, מצד שני, מקדם האתרים מבחין כי המבקרים מבלים זמן רב בדפים אותם הוא מחשיב לחשובים פחות, הוא ישקול לשנות שיטת הקידום ולהתמקד בשיווק עבור דף מסוים. כפי שניתן לראות, נתונים אלו חושפים מידע חיוני אודות האפקטיביות של דפים בודדים, הרגלי ביקור ומוטיבציית הגולשים. מידע זה חיוני עבור כל קמפיין קידום אתרים אורגני מוצלח.

משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן