אחסון אתרים

שם דומיין, אירוח, תוכן, קידום אתרים, אלו הם היסודות להצבת האתר ברשת.
תנאי רישום, חבילות אחסון אתרים, ונוכחות האתר ברשת היא חובה לכל אתר

מאמר זה מסייע להפוך את התהליך לפשוט וקל לביצוע, אלו התכונות הנפוצות אותם צריכה ספקית אחסון אתרים טובה להציע הם:

שטח דיסק ורוחב פס

שטח הדיסק מתייחס לכמות שטח האחסון אותה מקצה ספק שירותי אחסון האתרים. שטח זה ישמש לאחסון קבצי אתר אינטרנט, כולל טקסטים, תמונות, קבצי אודיו ועוד. רוחב הפס מתייחס לכמות התנועה אשר תורשה לגשת לאתר האינטרנט. גישה אומרת שבכל פעם בה מבקר מגיע לאתר, הוא מקבל משהו מהאתר, בין אם מדובר בהצגת תמונה, האזנה לקטע אודיו או הורדת קובץ.

לדוגמה, אם לאתר יש כמות גרפיקה גדולה, יש צורך באחסון גבוה ורוחב פס גדול יותר. אם בעל האתר מצפה למבקרים רבים מידי יום, כלומר, לאלפים או אם יש לו תמונות או קבצים אותם הוא מבקש לחלוק עם הגולשים, רוחב פס בשפע ושטח דיסק יהיה הראשון ברשימת הקניות ממאחסן האתרים. אם האתר הוא חנות מקוונת, אשר מקבל מידע אודות כרטיסי אשראי של לקוחות, יש לשקול אפשרויות אבטחה מתקדמות, כלומר אישור SSL.

החלטה על שם דומיין

לאחר שנקבעה מטרת האתר, יהיה קל לבחור את שם הדומיין המתאים, כלומר, שם האתר. מומלץ שלא ליפול למלכודת “החופשית”.

ספקי שירות אירוח אתרים בחינם מציעים בדרך כלל שם דומיין ללא תשלום, אך יש להבין כי שם האתר צריך להיות מקצועי ולאו דווקא ידידותי למשתמש. אם גרסת שם הדומיין co.il הרצויה אינה זמינה, קיימת אפשרות לקבל את הסיומת Com, Biz, Org, Net או אפילו CA ועוד.

רוב האנשים בדרך כלל מעדיפים את גרסת ה – net או ה – com אם ה – co.il אינו זמין. הנושא תלוי בהעדפה אישית. אם נושא האתר הוא עסקי, למשל, מומלץ להשתמש בסיומת biz.

מומלץ לבחור שירות אירוח אתרים אמין אשר מספק תמיכה טלפונית או באמצעות הדואר האלקטרוני. המארחים צריכים לספק אמצעים אשר ימנעו השבתה כללית של האתר. שירות זה עשוי לכלול זמינות מסביב לשעון, ניטור רשת, חומרה, תצורות רשת ואספקת גיבוי חשמל באתר.

מציאת שירות אחסון אתרים מכובד

ברגע שבעל האתר מבין מה הוא צריך, עליו למצוא שירות אחסון אתרים מכובד. ניתן לבצע חיפוש בגוגל עבור “חברות אחסון אתרים” אך יש לזכור כי רק בגלל שחברה מופיעה בדף הראשון של הגוגל, אין הדבר מצביע על מאה אחוזים של בטיחות וחוקיות. מומלץ להכיר אישית את חברת האחסון או לבקש המלצות אודותיה.

הבטחה לאחסון אתרים בחינם

חברות אחסון אתרים רבות מציעות שירותי אחסון ללא תשלום, אך הן כופות מודעות פרסומת בכל רחבי האתר. מספר חברות מציעות לבעל האתר את האפשרות להסיר את המודעות, אך עם עלות. אתר אינטרנט אשר מוצף במודעות פרסומת שאינן קשורות לנושא המרכזי שלו, והן מפוזרות בכותרת, בצדדים, בתחתית ועוד – נתפס כלא מקצועי.

משתמש באפליקציית פייסבוק? פתח באפליקציה המשך בדפדפן